Оформлення списку літератури за ДСТУ

 

Оформлення списку літератури за ДСТУ

Зазвичай я пишу і публікую статті за фактом проведення переговорів із замовником і його нерозумінням того, що входить до послуги. Цього разу, щоб уникнути обурення тих, хто невпевнено ставить завдання перед редактором, а потім вішає на нього всіх собак за нібито неякісно надану послугу.

Так як першу вищу освіту я отримала за спеціальністю «бібліографознавство і бібліотекознавство» і мені присвоєно кваліфікацію бібліограф, тому з тим, як виглядає і складається бібліографічний опис будь-якого виду видання (в тому числі інтернет-ресурсу), я знайома не з чуток. Крім того, впродовж року мені доводиться редагувати кілька наукових робіт, тому я стежу за змінами вимог.

Складання списку літератури – завдання автора наукової роботи. Інше питання, наскільки якісно він їм складений, тому майбутні кандидати наук, магістри і вдаються до послуг редактора.

Що входить в послугу оформлення списку літератури:

  • формування послідовності елементів у кожному бібліографічному описі для кожного виду видання (у т. ч. електронного) відповідно до вимог чинного ДСТУ;
  • розстановка вірної пунктуації між елементами бібліографічного опису відповідно до вимог чинного ДСТУ;
  • формування списку в алфавітному порядку-перестановка позицій бібліографічних описів за алфавітом;
  • виправлення орфографічних помилок в словах;
  • додавання відсутніх (між ініціалами) або видалення подвійних пробілів.

Якщо після попереднього аналізу списку на недоліки є висновок про те, що корегуання недостатньо, з замовником обговорюється надання послуги за вартістю редагування. У цьому випадку оформлення списку літератури до дисертації або магістерської роботи передбачає здійснення пошуку відсутньої в бібліографічному описі інформації або елементів, перевірку працездатність і відповідність посилань на інтернет-ресурси.